USB Belleğinizdeki veriler (dosya, belge, fotoğraf vs.) bir şekilde yok olduysa bunları kurtarmanın elbette birden fazla yolu bulunuyor. Eğer USB Belleğinizi biçimlendirmediyseniz yani format atmadıysanız ve henüz içine bir veri vs. atmadıysanız hala bilgilerinizi kurtarma şansınız var. Şimdi adım adım USB Belleğinizdeki bilgileri nasıl kurtaracağınızı anlatayım.
İlk aklıma gelen sorun bir virüsün neden olduğu ve bir çok kişinin “USB Belleğim Dolu Ama İçi Boş” sorunu ile ilgili. Genellikle bir çok kişi USB Belleği farklı bilgisayarlara taktığında bilgisayara bulaşan bir virüs USB Belleğin içindeki dosyaları gizliyor. Aslında verilerinize hiçbir şey olmuyor. Virüs bulaştığı USB Belleğinin içindeki klasör ve dosyaları gizliyor. Eğer böyle bir durum yaşadıysanız veya böyle bir şey olduğunu düşünüyorsanız basit bir şekilde bilgilerinizi kurtarabilirsiniz.
Daha önce bu sorunu yaşayanlar için yazı yazdığımdan bunu bir daha burada tekrar etmeme gerek yok. Altta verdiğim linkten deneyip bilgilerinizi kurtarabilirsiniz.
USB Bellek Dolu Ama Boş Gözüküyor (Çözüm) >>> Devamı Oku
USB Bellekten Silinen Dosyaları Kurtarma
Eğer USB Belleğinizdeki bilgileri bir şekilde yanlışlıkla sildiyseniz o zaman şimdi anlatacağım yöntemi denemenizde fayda var. Daha önce bir çok kez deneyip başarılı sonuç aldığım bir program önereceğim.
Programımızın adı Recuva. Buradan bilgisayarınıza programı indirip kurun. Program çok küçük ve kurulumu kolay bir program. Program exe dosyasını çalıştırıp Install deyip kurun. Masaüstüne kısayol ikonu gelecektir.
Recuva programını çalıştırdığınızda ilk olarak yapmanız gereken USB belleğiniz seçmek. Ardından SCAN deyip taratıyoruz. Silinen/Silinmeyen tüm bilgiler karşımızda çıkacaktır. Dilerseniz hepsini seçebileceğiniz gibi dilerseniz sadece silinen dosyalarınızı seçebilirsiniz. Ardından Recover diyoruz. Karşımıza çıkan pencerede Masaüstünü seçip alttaki yeni klasör oluşturma seçeneğini seçiyoruz. Ve klasörümüze bir isim veriyoruz. Klasörümüzü seçip TAMAM dediğimiz silinen verilerimiz buraya atılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Whatsapp
Whatsapp Hattı
Merhaba